2

Tırnaklarınızın sertleşmesi için hiçbir ilaç işe yaramıyorsa, tırnağınızı kesmeye bir süre ara vererek kırılmalarını yavaşlatabilirsiniz. Boylarını da sert bir törpü yerine karton törpülerle kısaltabilirsiniz.
* Tırnaklarınızın kat kat ayrılmasından şikayetçiyseniz; bir deri hastalığı olan sedefe ya da mantar hastalığı’na yakalanmış olabilirsiniz.
* Tırnaklarınızın yüzeyi pürüzsüz değilse uzama sırasında meydana gelen travmalar, tırnaklarınızın şeklini kaybetmesine neden olabilir ve bunun dışında ellerinizde mantar mikrobunun bulunmasından kaynaklanan deformasyon da meydana gelmiş olabilir.
* Sık sık oje sürüyorsanız tırnaklarınızın sararmasına yol açabilirsiniz bunun için yüzeysel bir temizleme uygulayabilirsiniz. Örneğin; tırnakları besleyici kullanabilir veya zaman zaman ojenizin markasını değiştirebilirsiniz.
* Tırnaklarınızda beyaz lekelerle karşılaşırsanız bunun da vücudunuzda bulunan, saç ve tırnağınızın temelini oluşturan keratinin yeteri kadar olmadığını gösterir, takviye yapabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir